Plac zabaw przy GOKu w Krajnie otwarty!

11 maja 2018 roku na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie było gwarno, wesoło i radośnie, a to wszystko za sprawą najmłodszych mieszkańców Krajna, którzy uczestniczyli w otwarciu nowo wybudowanego placu zabaw. Plac zabaw powstał dzięki pozyskanym przez Stowarzyszenie Św. Jana z Dukli we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górnie środkom za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Wokół Łysej Góry” z działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 “Wparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. Na nowym placu zabaw zamontowano: huśtawkę sprężynową, huśtawkę ważka, karuzelę z blachy aluminiowej, zjeżdżalnię i huśtawkę łańcuchową. Stanęły tu także dwie ławki i kosz podarowane przez firmę COMES. Zakład Usługowy “MR-CAT” Marcin Rabajczyk ufundował piach na nawierzchnię placu zabaw, za co serdecznie dziękujemy. Kulminacyjnym punktem programu było tradycyjne przecięcie wstęgi, którego dokonali: Przemysław Łysak – wójt gminy Górno, Grzegorz Kaleta – prezes Zarządu Stowarzyszenia Świętego Jana z Dukli, Iwona Kucharska – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie, Ewa Lach – dyrektor Szkoły Podstawowej w Krajnie, Hanna Kmieć – sołtys Krajna oraz ksiądz wikariusz tutejszej parafii – Michał Glin, a także dzieci. Organizatorzy uroczystości zadbali o świetną zabawę dla każdego. Byli profesjonalni animatorzy, którzy dmuchali balony, puszczali mydlane bańki i zachęcali do udziału w zawodach przeciągania liny, przechodzenia pod liną i harców z kolorową chustą. Dla gości, którzy zgłodnieli po wyczerpującej zabawie przewidziano kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek. Zapraszamy wszystkie dzieci do korzystania z placu zabaw!